E-mail: council@aci-ukraine.com

Освіта

Кодекс Поведінки

Всім відомо, що будь-яка сфера професійної діяльності базується на цілком визначених та обов’язкових до дотримання правилах поведінки. Вивчення та ефективне практичне застосування цих правил, особливо для початківців, є безумовним критерієм успіху як становлення майбутніх професіоналів тієї чи іншої галузі, так і ефективністю функціонування самої сфери. Дотримання цього принципу на грошово-валютному ринку країни не просто не є виключенням, а, навпаки, грає одну з провідних ролей при формуванні професійного середовища фінансових фахівців та, як наслідок, будуванні ефективної економіки в країні.
З цієї позиції на сьогоднішній день в фінансовому секторі України ситуація досить невтішна. Як початківці, так і працівники з певним стажем, стикаються в своїй діяльності з існуючими очевидними і цілком зрозумілими правилами поведінки але, в той же час, і з відсутністю доступних інструментів пізнання тонкощів роботи у далеко не простій сфері грошово-валютного ринку.
Розпочинаючи свою діяльність, ГО «ЕйСіАй - Україна» ставила за мету, поміж іншого, ознайомлення спільноти українських працівників фінансового сектору з передовим світовим досвідом роботи. Тож, одним з перших кроків було ознайомлення українського ринку з «Типовим кодексом (The Model Code) - Міжнародним кодексом поведінки та практики роботи на фінансових ринках» ACI – The Financial Markets Association (АСІ). The Model Code було представлено на Світовому конгресі АСІ в травні 2000 року, в Парижі, але його історія розпочалася ще з 1975 року. Подальше доповнення документу, з метою дотримання актуальності сучасним вимогам ринку, базувалося на змінах в структурі ринків, системах адміністрування та регулювання, фінансових інструментах та, навіть, у переліку валют.
The Model Code  є одним з кращих і повних узагальнень сучасної практики грошово-валютного ринку, оформлень казначейських операцій, основ ризик-менеджменту та аналізу цих операцій. Він набув поширення в більш ніж 100 країнах світу, в 17 з них він в цілому або частково вже схвалений регулюючими органами, ще в 35 країнах це питання обговорюється. На сьогодні доступні переклади на дев’ять мов: арабську, китайську, французьку, німецьку, італійську, польську, румунську, іспанську та словацьку.
Показником можна вважати і той факт, що в майбутньому планується переклад документу ще на 10 мов.
Тож без перебільшення можна сказати, що The Model Code є квінтесенцією мудрості та досвіду роботи кількох поколінь кращих практикуючих фінансистів та сучасних принципів функціонування фінансового середовища. Тому дилери провідних банків світу керуються у своїй роботі єдиними правилами, викладеними в цьому документі.
На сьогоднішній день, з метою поширення та спрощення доступу до The Model Code, ГО «ЕйСіАй - Україна» підготувала переклад цього документу на українську мову та видала декілька його екземплярів. Дане видання стало першим в Україні перекладом на рідну мову головного міжнародного Типового кодексу норм, правил і стандартів поведінки, якими користуються професійні учасники ринків у багатьох країнах світу.
The Model Code забезпечує високий рівень і стандартизацію роботи банківських фахівців на фінансових ринках та оперативне вирішення поточних питань. Тому прийняття та застосування Типового кодексу стає безумовно необхідним кроком для банків та фінансових установ, що дозволить їм відповідати сучасним вимогам світового фінансового середовища та поширювати сферу своєї діяльності на світових фінансових ринках.

 

ACI Model Code

 

ACI Model Code (українській переклад)

 

Календар заходів

останні новини

Загальні збори Громадської організації «ЕйСіАй – Україна»
06/06/2017

16 червня відбудуться Загальні збори Громадської організації «ЕйСіАй – Україна». Генеральний спонсор заходу  — Thomson Reuters.   

ІV-й Міжнародний конкурс студентських наукових робіт
26/04/2017

30 травня 2017 відбудеться ІІ тур ІV-го Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт "Кредитно-банківська система: історія, сучасність та перспективи розвитку".  

Звернення ГО «ЕйСіАй - Україна» до Національного банку України
06/03/2017

Національний банк України розглянув звернення ГО «ЕйСіАй- Україна» з пропозиціями щодо внесення змін до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою

«Найкращий валютний дилер - 2016 року» та «Найкращий грошовий дилер - 2016 року»
15/12/2016

Нагородження переможців в номінаціях «Найкращий валютний дилер - 2016 року» та «Найкращий грошовий дилер - 2016 року»